Joanna Chmielińska (dawniej Czekaj)

adwokat

Od lat obsługuję przedsiębiorców, zarówno tych dużych, jak i małych.
W mojej pracy skupiam się na relacjach
z ludźmi oraz poszukiwaniu dla nich optymalnych rozwiązań – w końcu każdy biznes tworzą ludzie...
[Więcej >>>]

Skontaktuj się

O mnie

Wybrałam studia prawnicze, bo nie za bardzo wiedziałam co zrobić z dobrze zdaną maturą z historii. Szybko okazało się jednak, że w tym z pozoru nudnym zawodzie jest obszar, w którym zdecydowanie się odnajduję. Obszar, który z grubsza znają i umieją wszyscy prawnicy z dyplomem – obsługa przedsiębiorców, w tym w szczególności spółek.

Co więc wyróżnia mnie na tle pozostałych prawników z tej specjalizacji? To, że ja w pracy dla moich Klientów używam prawa, żeby wspierać biznes, nigdy na odwrót. Szukam przyczyny danej sytuacji, a paragrafów używam tylko do osiągnięcia oczekiwanego celu ekonomicznego. Chyba z tego też powodu lepiej czuję się w kontaktach z menagerami lub właścicielami przedsiębiorstw niż w sądzie.

W codziennej pracy najbardziej lubię przy tym kontakty z ludźmi, bo czym byłby biznes bez ludzi, w szczególności bez managerów i ich głów pełnych pomysłów? To dla nich będę prowadzić tego bloga – mam cały kapelusz doświadczeń i historii do opowiedzenia. Napiszę m.in. na co zwracać uwagę negocjując kontrakt, co zrobić, gdy właściciel niesłusznie odmówi managerowi skwitowania.

A co poza pracą? Podobno umiem zachować balans pomiędzy pracą a resztą życia. Kocham podróżować, dwa lata życia oddałam Królestwu Hiszpanii. Mam wspaniałą rodzinę, której centrum niewątpliwie stanowi moja córka.

***